Kreatywne mleko

IS DSC 0023Każde dziecko wie, że mleko jest bardzo zdrowe i należy je pić codziennie. Do wyrabiania zdrowego nawyku w uczniach naszej szkoły przyczynia się akcja „Szklanka mleka”. Niedawno uczniowie klasy 2b przekonali się, że kartoniki z mlekiem można wykorzystać do twórczej zabawy.

Pewnego razu nasza Pani, zanim pozwoliła nam wypić mleko, podzieliła klasę na grupy. Mieliśmy za zadanie zbudować z kartoników jakąś budowlę.

Nie poszło tak łatwo. Na początku kłóciliśmy się, bo każdy miał inny pomysł. W końcu trzeba było zakończyć spory i… coś zbudować. Pierwszej grupie wyszła studnia, drugiej – wieża Eiffla, a trzecia skonstruowała zamek.

Naprawdę każdy dzień w szkole może być ciekawy, a kartoniki mleka mogą być wspaniałym budulcem i kreatywną zabawą.

Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią

IS_DSC_0019.jpgIS_DSC_0020.jpgIS_DSC_0022.jpgIS_DSC_0023.jpgIS_DSC_0024.jpg