Zawalcz o tytuł Ekologa Roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

dzien ziemiMiędzynarodowy Dzień Ziemi   jest największym na świecie świętem ekologicznym. Największym i bardzo ważnym.  Globalne ocieplenie, deficyty wody czy nadmierna produkcja odpadów to wyzwania, których nie można ignorować, inaczej Ziemia będzie dla kolejnych pokoleń bardzo nieprzyjaznym miejscem do życia.

Czytaj więcej...

Konkurs z okazji kwietniowych świąt książki

czytanieJa czytam, on czyta, a Ty? Mamy nadzieję, że  przebywając na zdalnym nauczaniu, nie zapominacie o książkach. W kwietniu jest ku temu specjalna okazja - dwa ważne święta związane z czytelnictwem:  2 kwietnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI,  a 23 kwietnia  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie na spotkaniu profilaktycznym online

policjantka219 marca uczniowie z klas 7a, 7b i 7d uczestniczyli w spotkaniu online z policjantami, profilaktykami, przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz siatkarzami z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki na temat skutków stosowania środków psychoaktywnych.

Czytaj więcej...

W Dniu Kobiet

8marca

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

zolnierze1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w 2011 roku na cześć bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

jzykCzy pamiętacie, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego?  Połowa spośród ponad 7 tys. języków, którymi mówi się na świecie, jest zagrożonych wyginięciem.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu

internet9 lutego, w Dzień Bezpiecznego Internetu, większość z Was pracowała w domu przed komputerami. W szkole stacjonarnie uczyły się tylko dzieci z klas 1-3. Niezależnie od tego, gdzie korzystamy z Internetu, wszyscy musimy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Sukces Nikoli z 3a w konkursie plastycznym

Konkurs profilaktyczny Komendy Miejskiej w Suwałkach pod nazwą ,,BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2021", skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III, został rozstrzygnięty.  Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Praca Nikoli Radzewicz z klasy 3a zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Eksperymenty w świetlicy

IS 122442308 404541447377358 7040105694965293698 nEksperymenty to świetny pomysł na atrakcyjne zajęcia pobudzające dzieci do działania. Nasi mali naukowcy ze świetlicy przeprowadzili ciekawe doświadczenia tj. chemiczne jojo, lampa lawa, kolorowe wulkany czy samopompujący się balon.

Czytaj więcej...

Serdeczne życzenia walentynowe od klasy 5a

Serdeczne życzenia walentynkowe dla wszystkich składa klas 5a wraz z wychowawcą.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji, aby ją uruchomić należy kliknąć w więcej, a później w prawym górnym rogu w guziczek prezentuj więcej >>>

Więcej artykułów…

  1. Program BohaterOn