Owoce + warzywa = zdrowie!

IS DSC 019624 listopada nasza sala gimnastyczna zapełniła się kolorami, a uczniowie bez zająknięcia popisywali się rymowankami o witaminach ukrytych w warzywach i owocach. Głośno i jednomyślnie deklarowali, że trzeba je myć i zajadać, oczywiście!

Drugoklasiści musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną, ale też praktyczną. Z każdej z pięciu klas została wybrana para kucharzy, którzy na oczach publiczności przygotowywali sałatki owocowe. Panie wychowawczynie wraz z panią dyrektor degustowały i zachwycały się niepowtarzalnym smakiem przygotowanych specjałów.

Grupka teatralna z kl. IIB przekonywała, że do zdrowego odżywiania, oprócz owoców i warzyw, w swojej diecie trzeba też pamiętać o… jajkach, co udowodnili Kuba Budziński i Franek Wiszniewski. Hania Drejer i Monika Dawidowska zamieniły się w kuchareczki i gotowały w wielkim garze zupę, tylko nie do końca były zdecydowane jaką: rosół czy pomidorową? Barszcz czerwony czy grzybową?... Do zdrowego zestawu potrzebne są też ryby, co udowodniły dwie rybki – Patrycja Leszczyńska i Zosia Kowalewska. Przyleciały też ptaki i potwierdziły, że dzięki jedzeniu ryb są zdrowe: czapla – Kuba Kozic, pingwin – Asia Warakomska i łabędź – Rozalka Zawadzka.

Kiedy już wszyscy uczniowie klas drugich utwierdzili się w przekonaniu, że warto odżywiać się zdrowo, czekało na nich jeszcze jedno zadanie. Trzeba było ułożyć owocowo – warzywną mandalę. Pomysłów nie zabrakło. Teraz zdobią korytarz szkolny.

Jak było we wtorkowe przedpołudnie w „dwójce”? Kolorowo, zdrowo i wesoło! Stało się tak za sprawą wychowawczyń klas drugich, pani pedagog i naszych wspaniałych drugoklasistów.

Do zobaczenia jesienią za rok.

Galeria już wkrótce

Prezentacja