List Misia do Dzieci

DSC 01122Drogie Dzieci! Bardzo się cieszę, że także w tym roku mogłem do Was przyczłapać. Spodziewałyście się mnie w Dniu Pluszowego Misia, ale zaprosiło mnie tyle szkół, że najzwyczajniej w świecie  nie zdążyłem w tym dniu. A dziś, po spotkaniach z Wami, jestem bardzo zadowolony. Bardzo, bardzo!

Dziewczynki, kiedy mnie zobaczyły, piszczały z radości. Niektóre dzieci trochę się bały, wiadomo, nie każdy może bez trwogi stanąć przed TAKIM misiem jak ja!  Pani sekretarka chciała mnie zapisać do pierwszej klasy, ale nie dałem się! Niech w szkole siedzą dzieci, miejsce misiów jest w lesie. Pani bibliotekarka pokazała mi książeczki, które czytacie. Tyle książek o moich kuzynach: misiu Coralgolu, Kubusiu Puchatku, Uszatku, Gumisiach! I muszę Wam powiedzieć, że wszyscy dorośli w Waszej szkole to odważni ludzie. Niekt nie bał się misia TAKIEGO jak ja! Trochę dziwne... Jedynie udało mi się wystraszyć panią kucharkę, więc pewnie dziś z przejęcia przesoli Wam zupę.

Najmilej wspominać jednak będę spotkania i zabawy z Wami. Co prawda trochę sierści mi wyskubałyście, ale trudno, rozumiem. Każde dziecko chce mieć przecież pamiątkę ze spotkania z TAKIM misiem jak ja.

Drogie Dzieci! Jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie w Waszej szkole. Pędzę dalej, bo niedługo, same wiecie, pora będzie szykować się do zimowego snu. Macham Wam łapą i do zobaczenia w przyszłym roku! Pa, pa!