Czwartoklasiści na festynie ekologicznym

IS eko16 czerwca uczniowie klas czwartych wzięli udział w festynie ekologicznym, który odbył się na Placu Marii Konopnickiej. Organizatorem imprezy był Prezydent Miasta Suwałki, a warsztaty przeprowadziła Fundacja Ekologiczna „Arka” z Bielska – Białej.

Podczas zajęć uczniowie grali w przestrzenne gry planszowe dotyczące klimatu i nawyków ekologicznych w codziennym życiu. Bawili się w EKO-Memory, układali ogromne puzzle, oglądali ośmiokątną instalację przestrzenną o ograniczeniu odpadów. W „ekologicznym domku‘’ uczyli się, jakie zmiany należy wprowadzić, aby żyć w zgodzie z naturą. O tym, że można wyprodukować prąd siłą własnych mięśni, czwartoklasiści przekonali się, jeżdżąc na rowerach z zamontowanymi prądnicami. Podczas zajęć wszyscy świetnie się bawili oraz zyskali wiele informacji na temat ekologii.

IS_DSC00831.jpgIS_DSC00847.jpgIS_DSC00854.jpgIS_DSC00858.jpgIS_DSC00860.jpgIS_DSC00865.jpgIS_DSC00870.jpgIS_DSC00871.jpgIS_DSC00886.jpg