Pamiętamy o naszych kochanych Mamusiach i wspaniałych Tatusiach!

IS dzien mamyW czerwcowe dni myśli uczniów klas I – III krążą nie tylko wokół zbliżających się wielkimi krokami wakacji. W tym czasie dzieci pamiętają w sposób szczególny o swoich mamusiach i tatusiach, bo przecież 26 maja obchodzimy Dzień Matki, zaś 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca. Także w tym roku młodsi uczniowie naszej szkoły pod okiem wychowawczyń przygotowali dla swych rodziców spotkania, na których wzruszenie przeplatało się z radością. Oto relacje niektórych klas.

Dzień Rodziny w IA

11 czerwca uczniowie klasy IA i ich rodzice spotkali się po południu w swojej sali, aby uroczyście świętować Klasowy Dzień Rodziny. Dzieci wspólnie z wychowawczynią przygotowały część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz tańce. Wiele emocji wśród gości wzbudził quiz sprawdzający wiedzę na temat naszej szkoły i klasy. Na szczęście pytania nie były trudne, a rodzice na pamiątkę tego dnia otrzymali piękne laurki wykonane przez ich pociechy. Czas spędzony przy pysznym domowym cieście upłynął wszystkim miło i przyjemnie.

Gorące: Mamo… od IB

Chociaż z drobnym opóźnieniem, ale z wielką radością zaprosiliśmy nasze Mamy (12 VI), by uczcić Ich Święto. Były oczywiście wiersze i piosenki, ale także pokazaliśmy wcześniej przygotowaną inscenizację pt. Powitanie Wiosny, jak również fragmenty happeningu Jesteśmy dziećmi – mamy swoje prawa! Mamom bardzo podobało się wszystko, ale największe wrażenie zrobiliśmy tańcząc Trojaka. Na zakończenie wręczyliśmy naszym kochanym Mamom korony, w których wyglądały jak królowe. A nasza Pani z wrażenia (i też chyba z tremy!) zrobiła z całej uroczystości tylko te zdjęcia. Prawda, że piękne są nasze Królowe?!

Uczniowie kl. IB

IS_DSC_0017.jpgIS_DSC_0018.jpg

Dzień Rodziny w Ic

9 czerwca zaprosiliśmy do naszej klasy rodziców na spotkanie przy kawie i herbacie. Razem z naszą panią przygotowaliśmy krótki program artystyczny pt.”Wszystko dla mamy”. Każdy miał okazję popisać się swoimi zdolnościami aktorskimi oraz wokalnymi. Po występie mogliśmy skosztować słodkich wypieków przygotowanych oczywiście przez nasze mamy. Był to mile spędzony czas. Powtórzymy to jeszcze raz w przyszłym roku!

Uczniowie klasy Ic

IS_IMG_0202.jpgIS_IMG_0208.jpgIS_IMG_0215.jpgIS_IMG_0227.jpgIS_IMG_0228.jpg

Dzień Rodziny w klasie 2a

Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Ojca to niebywała okazja do obchodzenia obu świąt pod wspólną nazwą: ,,DZIEŃ RODZINY”. W klasie 2a uroczystość ta miała miejsce 12 czerwca. W godzinach popołudniowych do szkoły przybyli zaproszeni rodzice. Po przywitaniu gości przez wychowawcę klasy dzieci zaprezentowały się w trzech przedstawieniach: ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, ,,Wiosna - pora radosna” oraz ,,Robot, który mamie pomoże o każdej porze”. Szczególnie podobała się wszystkim rodzicom gra na ,,Bum-Bum rurkach”- instrumentach muzycznych w kształcie rurek. Drugoklasiści złożyli swoim rodzicom gorące i serdeczne życzenia i obdarowali własnoręcznie zrobionymi laurkami i kolejnym egzemplarzem gazetki klasowej ,,Kleks” poświęconej mamusiom. Cała uroczystość przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze, przy wspólnym słodkim poczęstunku. Wszystkim uczestnikom uroczystości szczególnie smakowały truskawki.

Kleks

Dzień Matki w kl. 3a

Do Dnia Matki przygotowywaliśmy się z wielkim przejęciem. Z naszą wychowawczynią, panią Anią, opracowaliśmy część artystyczną, własnoręcznie wykonaliśmy laurki i upominki. 26 maja wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Baliśmy się, czy dobrze wypadniemy. Mamy słuchały naszych wierszy i piosenek ze wzruszeniem. Za to dużo śmiechu było podczas konkursu „Czy znasz swoją mamę?”. Nasze mamy musiały odgadnąć, o której z nich właśnie była mowa. Na koniec, w drodze rewanżu, to mamusie musiały narysować portrety swoich pociech, czyli nas!

Uczniowie kl. 3a