Program "Trzymaj formę!"

logoW roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła brała udział w IX edycji programu „Trzymaj formę!”, której tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Rodzino, trzymaj formę!”

Realizatorkami programu w klasach IV – VI naszej szkoły były nauczycielki przyrody, panie: Zofia Budzejko, Bożena Nalaskowska i Agnieszka Opanowska. Pomagali im nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Szymon Andruczyk, Paweł Żdanuk i Ziemowit Tucholski.

Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj formę!” ma na celu promowanie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Podejmowane działania mają zwiększyć świadomość uczniów dotyczącą wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.

Organizatorami programu są: Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” (partnerstwo publiczno - prawne). Działania koordynują we wszystkich województwach i powiatach specjaliści oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Natomiast patronat nad programem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Instytut Żywności i Żywienia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej programu „Trzymaj formę!”

www.trzymajforme.pl

Już niebawem odbędzie się podsumowanie udziału uczniów klas IV – VI w programie „Trzymaj formę!”. Z okazji Dnia Dziecka zostanie zorganizowany turniej sportowy pod hasłem ,,Zdrowo - na sportowo”.

IS_DSCN1341.jpgIS_DSCN1343.jpgIS_DSCN1349.jpg