Dzień życzliwości i ciepłych słów

slowo1 marca w naszej szkole obchodziliśmy dzień komplementów i ciepłych słów. Samorząd Uczniowski przygotował życzliwe i ciepłe słowa skierowane do całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji oraz pań w kuchni przygotowujących smakowite posiłki.

Dobre słowo może dodać otuchy oraz pewności siebie, może też sprawić, że ktoś poczuje się piękny i ważny. Miłe gesty i słowa mogą sprawić, że każdy z nas może dzień drugiej osoby uczynić lepszym. Ciekawe jest to, że to nietypowe święto swój początek ma w czasach I wojny światowej, kiedy ludzie chcieli odwrócić uwagę od otaczającej ich przemocy i walki. Wojna minęła, a ta wspaniała inicjatywa przetrwała do dziś i przynosi pokrzepienie tym, którzy tego potrzebują.