„POZIOMKA” nagodzona!

IMGP0698Miło nam poinformować, że pismo kl. IIIc, „POZIOMKA”, otrzymało I nagrodę w kategorii pism klasowych podczas XII Międzyszkolnego Konkursu na Najciekawsze Pismo Klasowe i Szkolne „KAŁAMARZ 2014”.

W komisji oceniającej i zasiadała p. Grażyna Mikłaszewicz, dziennikarka „Dwutygodnika Suwalskiego”, p. Tomasz Kubaszewski, dziennikarz „Gazety Współczesnej” i p. Janina Steczkowska, konsultant w Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach. Jury w werdykcie podkreślało samodzielność prac uczniów i charakter edukacyjny naszego pisma.

„POZIOMKA” ukazuje się trzeci rok. Piszemy w niej o tym, co się dzieje w klasie, dokąd wyjeżdżaliśmy; recenzujemy lektury i inne książki, spektakle teatralne, na które chodzimy. Dziennikarzami są, oczywiście, uczniowie klasy IIIc, zaś łamaniem tekstów i drukowaniem zajmuje się tata Franka. Dzięki p. Robertowi Kotowskiemu każdy z nas otrzymuje „POZIOMKĘ” gratis. Dziękujemy! Nad wszystkim czuwa nasza wych., p. Grażyna Serafin.

Konkurs zorganizował Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a nagrody ufundował Prezydent Miasta Suwałki.

Redakcja „Poziomki”

Ps. Pismo klasy IIIc jest już 7 tytułem wydawanym przez uczniów p. G. Serafin. Dwadzieścia lat temu ukazał się „KLEKSIK”, trzy lata później była „KROPKA”, „SZUFLADA”, „RODZYNEK”, „ZIÓŁKO”, „ANIOŁEK” i obecnie „POZIOMKA”.