Święto Szkoły

IMGP0676Święto Patronki Szkoły to ważne wydarzenie, które corocznie obchodzi cała nasza społeczność uczniowska. W tym roku koordynatorem zadań związanych z przygotowaniami do obchodów była p. Alicja Godlewska, natomiast w klasach I – III panie Anna Kamyszek i Beata Wawrentowicz. Uroczystościom przyświecały słowa: „Kto urodził się Polakiem, ten musi być patriotą”.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w szeregu zabaw, quizów, konkursów poświęconych postaci patronki – Aleksandry Piłsudskiej. Z puzzli układali portret patronki, tarczę naszej szkoły oraz symbole narodowe Polski. Wszyscy doskonale dali sobie z tym radę. Tradycyjnie rozegrany został finał konkursu wiedzy o patronce dla klas III „1 z 9” przygotowany i przeprowadzony przez panią Irenę Schabieńską. Najpiękniejsze prace plastyczne poświęcone naszej szkole oraz patronce można było podziwiać na wystawce.

Uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami zorganizowali szereg przedsięwzięć, mających na celu przedstawienie sylwetki Aleksandry Piłsudskiej w powiązaniu z historią naszej szkoły. Każdy mógł wziąć udział w różnych konkursach zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Przedstawiciele klas VI rywalizowali w „Konkursie Wiedzy o Aleksandrze Piłsudskiej”, który przeprowadziła p. Alicja Godlewska. Uczniowie uzdolnieni plastycznie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Patronka w oczach dzieci naszej szkoły” zorganizowanym przez p. Jolantę Karp. Prezentację multimedialną o patronce szkoły wykonaną przez p. A. Godlewską obejrzeli uczniowie klas IV. Uczniowie klas VI zaprezentowali również swoje uzdolnienia teatralne, przedstawiając wybrane scenki z życia Aleksandry Piłsudskiej.

Klasa VI c - „Dzieciństwo Aleksandry Szczerbińskiej”(pod kierunkiem p. Izabeli Kruszko).

Klasa VI b - „Z życia szkoły w gimnazjum rosyjskim”(pod kierunkiem p. Małgorzaty Poznańskiej).

Klasa VI a - „Działalność bojowa o wolność Polski”(pod kierunkiem p. Anety Orchowskiej).

Klasa VI d - „Praca na rzecz sierot polskich i emigracji w Londynie”(pod kierunkiem p. Zofii Budzejko).

Inscenizacjom towarzyszyły pieśni patriotyczne wykonywane przez uczennice klasy VI d (pod kierunkiem p. Jolanty Karp).

W trakcie uroczystości pani dyrektor Ewa Brzozowska wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom „Konkursu Wiedzy o Patronce” i konkursu plastycznego „Patronka w oczach dzieci naszej szkoły”. Na zakończenie uczennica klasy VI d Karolina Kościuch zaprezentowała swój talent muzyczny, grając przepiękny utwór na klarnecie.

W dniu Święta Szkoły można było obejrzeć wystawę fotografii związanych z życiem Aleksandry Piłsudskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz dokumentów i kronik naszej szkoły.

Całość uroczystości przebiegła w podniosłej i radosnej atmosferze. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza Patronka zasługuje na pamięć i szacunek uczniów i pracowników szkoły.