Suwalscy trzecioklasiści tworzą „Okruszki”

okruszkiOd początku kwietnia trwa VI Międzyszkolny Konkurs Literacki uczniów klas trzecich „OKRUSZKI 2016”. Nasza szkoła jest Organizatorem Konkursu. Uczniowie klas trzecich suwalskich szkół piszą krótkie teksty pod okiem swego wychowawcy i… zachwycają dorosłych.

Pomysłodawczynią „okruchów” była poetka Danuta Wawiłow. A o czym piszą dzieci? O wszystkim: o marzeniach, snach, tęsknotach, życiu i śmierci, przyjaźni, radościach i smutkach. Liczy się tylko szczerość wypowiedzi i oryginalność.

W tegorocznej edycji prace dzieci oceniać będą: Wojciech Widłak, Rafał Witek – poeci dla dzieci, Robert Winnicki – wykładowca Uniwersytetu w Białymstoku, Bogumił M. Borawski – literat.

Na uroczyste rozstrzygnięcie „OKRUSZKÓW 2016” Organizatorzy zaproszą nagrodzone i wyróżnione dzieci i ich wychowawczynie w czerwcu.