Wizyta przedszkolaków w klasie 2b

IMG 491912 lutego uczniowie klasy 2b gościli grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 4. Drugoklasiści pokazali maluchom, że nauka w naszej szkole to czysta przyjemność i wspaniała zabawa. Nie wierzycie? Koniecznie przeczytajcie relację uczniów klasy 2b z tego wyjątkowego spotkania.

Czy dzieci lubią muzykę poważną? Z największą powagą możemy zapewnić, że tak. Na zajęcia z muzyką klasyczną zaprosiliśmy 6-latki z Przedszkola nr 4. Nasza pani podzieliła nas na dwie grupy: w jednej były dziewczynki, w drugiej chłopcy. Pierwsza grupa dostała instrumenty – drewniane klocki, wybrała dyrygenta i orkiestra gotowa! Przedszkolacy i chłopcy z 2b w rytm „Marsza” Radeckiego, oczywiście, maszerowali rytmicznie. Ależ to była zabawa!

Potem nasza pani zaczarowała nas w Indian. Wykorzystała do tego pióro z prawdziwego pióropusza Indianina i wiersz A. Sójki pt. „Indiańskie sny”. Wraz z naszymi gośćmi naśladowaliśmy stada bizonów i wydawaliśmy dźwięki jak prawdziwi Indianie.

I jeszcze raz nasza pani zaprosiła nas do klasowej filharmonii. Adek i Andrzej trzymali kurtynę, za którą skryły się… dwa koty – czarny i biały. A kiedy rozbrzmiały pierwsze dźwięki „Duetu kotów” G. Rossiniego, koty zaczęły „śpiewać” swoje arie. To było prawdziwy koncert na dwa kocie głosy!

A na zakończenie nauczyliśmy przedszkolaków tańca „Pingwin”, bo niedawno poznaliśmy bohaterów książki „Zaczarowana zagroda” A. i C. Centkiewiczów.

Zadowoleni z wizyty pożegnaliśmy gości i wróciliśmy do swoich zadań.

IMG_4898.jpgIMG_4903.jpgIMG_4912.jpgIMG_4919.jpgIMG_4932.jpgIMG_4939.jpg