W wiosce św. Mikołaja

IS DSC 02017 grudnia uczniowie klas: 3a i 1 c spędzili Mikołajkowy Dzień w Wiosce Św. Mikołaja znajdującej się w Centrum Aktywnego Wypoczynku ,,Gwarek” w Pięknej Górze 7 pod Giżyckiem. Jeśli chcecie wiedzieć, co ciekawego wydarzyło się podczas tej niezapomnianej wyprawy, to przeczytajcie niżej zamieszczoną relację uczestników wycieczki.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitały nas elfy św. Mikołaja. Po przepysznym obiedzie czekały na nas różne atrakcje. W Cukrowej Krainie Pani Mikołajowej własnoręcznie robiliśmy i piekliśmy przepyszne pierniki, które później sami dekorowaliśmy i z wielkim apetytem zjedliśmy. Byliśmy w sali świątecznych iluzji, bawiliśmy się na Placu Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego. Elf przybliżył nam gwiazdkowe tradycje. Obejrzeliśmy Elfi Teatr, w Pracowni Bombek ozdabialiśmy bombki metodą decoupage. Każdy z nas przeszedł przez Gwiazdkowy Komin i labirynt sprawnościowy.

Największą atrakcją było jednak spotkanie ze św. Mikołajem w jego komnacie. Mikołaj sprawdzał specjalną zaczarowaną maszynką, czy jesteśmy grzecznymi dziećmi. Każdy z nas mógł mu powiedzieć na ucho, jakie prezenty chciałby dostać pod choinkę.

Miło spędziliśmy czas pośród miliona lampek, zapachu aromatycznych pierników oraz dźwięku ulubionych kolęd. Na koniec otrzymaliśmy certyfikaty zaświadczające, że przeszliśmy szkolenie na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze.