Bezpieczne wakacje

IS wakacjeHura! Wkrótce wakacje. Wszyscy czekamy na nie z niecierpliwością i radością. Nie wszyscy jednak pamiętamy, że w tym cudownym czasie, oprócz wspaniałej zabawy, mogą nas spotkać też smutne przygody. Możemy jednak im zapobiec.

Wystarczy, że zapamiętamy pewne zasady bezpieczeństwa i będziemy się do nich stosować. Tym ważnym tematem zajęli się uczniowie klasy 2b. Wspólnie z wychowawczynią opracowali wakacyjne rady. W wyniku ich pracy powstał komiks na temat ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, ilustrowana historia o niesfornym Błażeju, który nie słuchał mamy. Uczniowie wykonali również prace plastyczne, w których zilustrowali następujące zasady:

• Słuchaj rodziców!
  • Nie baw się w pobliżu ulicy!
  • Stosuj kremy z filtrem!
  • W czasie upałów pij dużo wody!
  • Kąp się tylko w miejscach dozwolonych i tylko pod opieką dorosłych!
  • Nie zrywaj i nie zjadaj nieznanych ci roślin!
  • Zachowaj ostrożność w kontaktach ze zwierzętami! Nie dotykaj dzikich zwierząt!
  • Nie ufaj nieznajomym!
  • Przestrzegaj zasad ruchu drogowego!
  • Pamiętaj, przestrzegając tych zasad, unikniesz wielu niebezpieczeństw!

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią - panią Ewą Miklaszewicz życzą nauczycielom, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

IS_IMGP8038.jpgIS_IMGP8039.jpgIS_IMGP8040.jpgIS_IMGP8041.jpgIS_IMGP8042.jpgIS_IMGP8043.jpgIS_IMGP8044.jpgIS_IMGP8045.jpgIS_IMGP8046.jpgIS_IMGP8047.jpgIS_IMGP8048.jpg