Wycieczka czwartoklasistów nad Morze Bałtyckie

helOd 25 do 27 maja uczniowie klas: IVa, IVc i IVd wraz z wychowawczyniami, p. Anetą Orchowską, p. Izabelą Kruszko i p. Agnieszką Zuchwalską, przebywali na wycieczce na trasie Trójmiasto - Hel - Malbork.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili najstarsze zabytki Gdańska, a także odbyli rejs galeonem do historycznego miejsca związanego z wybuchem II wojny światowej, jakim jest Westerplatte. Drugi dzień wszyscy wycieczkowicze spędzili w Akwarium Morskim w Gdyni, oglądając oceaniczny świat flory i fauny, a następnie weszli pod pokład słynnego żaglowca - Dar Pomorza. Na Helu oglądali w Fokarium popisy fok i podziwiali panoramę półwyspu z samego szczytu latarni morskiej. Ostatni dzień wycieczki wypełnił pobyt w Gdańskim Centrum Nauki "Hewelianum", w którym czwartoklasiści łamali sobie głowy nad zadaniami z matematyki, przyrody i geografii. Na koniec planowanych atrakcji uczniowie przenieśli się jeszcze w czasie do zamku krzyżackiego w Malborku, by poznać jego najskrytsze tajemnice. Przez cały czas dopisywały zarówno humory, jak i pogoda. Do domów uczniowie wrócili pełni wrażeń, z plecakami wypełnionymi pamiątkami ze wszystkich zwiedzonych miejsc.

IS_DSC00566.jpgIS_DSC00577.jpgIS_DSC00593.jpgIS_DSC00616.jpgIS_DSC00681.jpgIS_DSC00705.jpgIS_DSC00707.jpgIS_DSC00712.jpgIS_DSCN0066.jpgIS_DSCN0135.jpgIS_DSCN0158.jpgIS_DSCN0170.jpg