IVa i IVc na wycieczce w Suwalskim Parku Krajobrazowym

IS DSC0051918 maja uczniowie klas IV a i IV c wraz z wychowawczyniami, p. Anetą Orchowską i p. Izabelą Kruszko, wybrali się na wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Głównym celem był udział w warsztatach ichtiologicznych „W sieci podwodnego świata” przeprowadzonych w siedzibie SPK w Turtulu przez ichtiologa, p .Izabelę Okrągłą.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstały jeziora, poznali typy jezior, ich strefy, roślinność wodną. Największe zainteresowanie wzbudziły informacje o rybach: ich budowie, charakterystycznych cechach, gatunkach, które żyją w wodach SPK. Uczestnicy warsztatów brali także udział w grze „Świat wód”, oglądali wystawę przekroju jeziora oraz drewniane modele ryb.

Na zakończenie zajęć wypełniali zadania w kartach pracy. Jednak najwięcej emocji wzbudziło układanie puzzli z wizerunkiem ryby i podanie jej prawidłowej nazwy. Po wykonaniu zadań uczniowie otrzymali Certyfikaty Młodego Ekologa oraz kolorowanki z rybami.

Kolejnym punktem wycieczki było pieczeniem kiełbasek w ognisku oraz zabawy na ścieżce edukacyjnej.

Oto kilka fotograficznych wspomnień…

IS_DSC00495.jpgIS_DSC00499.jpgIS_DSC00505.jpgIS_DSC00506.jpgIS_DSC00513.jpgIS_DSC00517.jpgIS_DSC00519.jpgIS_DSC00520.jpgIS_DSC00529.jpgIS_DSC00530.jpgIS_DSC00533.jpgIS_DSC00535.jpg