Kiermasz Bożonarodzeniowy

18 grudnia 2014 roku w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach odbył się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 2 i Państwowa Szkoła Muzyczna w Suwałkach.

Celem akcji charytatywnej było zebranie funduszy na pomoc i ochronę zdrowia Zosi Szturgulewskiej  podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”(nr subkonta 22336). Zosia mieszka w Suwałkach. Ma wrodzoną wadę mózgu, niedowład spastyczny czterokończynowy, opóźniony rozwój psychoruchowy. Wymaga stałej rehabilitacji. Kiermasz odbywał się w drugie urodziny Zosi.
Kiermasz rozpoczął się od Koncertu Świątecznego, którego wykonawcami byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach.  Odbiorcami koncertu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 , Gimnazjum nr 1, Przedszkola nr 7, rodzice i goście zaproszeni przez organizatorów.
Stoiska przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami. Znalazły się na nich przeróżne ozdoby świąteczne, pocztówki, wypieki. Można było też wziąć udział w loteriach fantowych. Podczas kiermaszu panowała radosna, świąteczna atmosfera. Akcja charytatywna jest wspaniałą okazją na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na potrzeby innych i gotowości niesienia pomocy. Dochód z  kiermaszu wyniósł 3206 zł. Fundusze zostały wpłacone na konto bankowe fundacji.

Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie kiermaszu były:
Irena Schabieńska
Teresa Sinkiewicz- Romatowska
Kamila Stelmach
Barbara Moruszewicz- organizator koncertu

xfair1.JPGxfair2.JPGxfair3.JPGxfair4.JPGxfair5.JPGxfair6.JPGxfair7.JPGxfair8.JPGxfair9.JPGxfair10.JPGxfair11.JPGxfair12.JPG