Kochamy mikołajki!

DSC9368Dzień św. Mikołaja w klasie IB był naprawdę pełen niespodzianek! A wszystko to nasza Pani „zanotowała” na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia ich.

Z samego rana poszliśmy wraz z innymi uczniami naszej szkoły do kina na film pt. „Wielka Szóstka”. Po drodze nie przepuściliśmy okazji i oczywiście rzucaliśmy się śnieżkami. W kinie zrobiliśmy zdjęcia pod plakatami i pobiegliśmy na salę zająć miejsca. Niektórzy kupili wielkie pudełka popcornu, bo przecież popcorn w kinie smakuje o wiele lepiej niż w domu.

„Wielka Szóstka” to piękny film o przyjaźni piątki nastolatków i robota Baymaxa. Momentami w kinie panowała taka cisza, że słychać było, jak dziewczyny płaczą (i niektórzy chłopcy pewnie też).

Po powrocie zajrzeliśmy do naszej klasy, a tam czekała na nas… niespodzianka. Co prawda nie było prawdziwego św. Mikołaja, ale znaleźliśmy od niego list i prezenciki. Żeby jednak dostać upominki, trzeba było wykonać arcytrudne zadanie matematyczne. Każdy z nas musiał znaleźć właściwe pole np. B-6, K-2 itp., co widać na zdjęciach. Wszystkim się udało i już mogliśmy rozpakować prezenciki ukryte w bucie. Każdy schował drobiazg głęboko do kieszeni i poszliśmy na imprezę związaną z akcją „Białej Wstążki”, ale o tym przeczytacie w innym tekście.

Mikołajki to naprawdę niepowtarzalny dzień. Nawet nie musieliśmy przynosić plecaków z podręcznikami, choć nasza Pani twierdzi, że to też nauka. Szkoda, że mikołajki będą dopiero za rok.

Uczniowie klasy IB