2a w PEC-u

IS 0a10 czerwca klasa 2a wybrała się do PEC-u w Suwałkach. Podczas wizyty dzieci zwiedziły ciepłownię, zapoznały się z procesem produkcji ciepła i energii elektrycznej. Pracownicy tego ważnego dla nas producenta ciepła i energii  przekazali naszym drugoklasistom  wiedzę:

- o stosowanych paliwach do produkcji, podkreślając znaczenie wykorzystania biomasy i dalszego odchodzenia od stosowania węgla w PEC-u, mając na względzie zmiany klimatyczne i dbałość o ochronę środowiska;

-na temat sposobu  transportu ciepłej wody z ciepłowni aż do kaloryferów w  szkołach i mieszkaniach,

- o znaczeniu terminów takich  jak: niska emisja i wysoka emisja, różnice między nimi.

Dzieci były zafascynowane tym, że mogły z bliska zobaczyć kominy czy też zajrzeć do kotła i zobaczyć ogień. Duże wrażenie zrobiła też informacja o długości sieci ciepłowniczej, która wynosi prawie tyle, ile odległość z Suwałk do Białegostoku. Wszystkie przekazane informacje spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciekawością.

Po zwiedzaniu ciepłowni uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie przygotowany był poczęstunek oraz niespodzianka w formie quizu, w którym dzieci odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymywały Wielką Księgę Ciepła, która zawiera przekrojową historię powstawania paliw kopalnych, różne sposoby produkcji energii i ciepła, a także promuje zieloną wizję przyszłości ciepłownictwa. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali od PEC-u gadżety pamiątkowe z logo firmy.

IS_0a.jpgIS_0b.jpgIS_0c.jpgIS_0d.jpgIS_0e.jpgIS_0f.jpgIS_1.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpg