Pstryk! I światło!

IMG 20240228 103556Pierwszaki z klasy „A” realizowały w marcu program edukacyjny BEZPIECZNA ENERGIA. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest energia elektryczna i jaką rolę odgrywa w codziennym życiu.

Uświadomiły sobie, jak pożyteczny i równie niebezpieczny może być prąd. Teraz wszyskie dzieci wiedzą, skąd się bierze prąd (słońce, wiatr, węgiel, woda) i w jaki sposób przepływa do naszych domów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych znajdujących się w domu i szkole. Potrafią wskazać w szkole oznakowania, które informują, gdzie „mieszka” prąd. Wiedzą też, że energię elektryczną trzeba oszczędzać.

A w jaki sposób uczniowie 1A posiedli tę wiedzę, czyli jak „bawili się” z prądem, ilustrują poniższe zdjęcia.

{/AG}sp2_240309_1A{AG}