"Wygodne i aktywne przerwy"

cumulusW związku z ustanowieniem przez Prezydenta Miasta Suwałk inicjatywy pod tytułem Szkolny Budżet Obywatelski CUMULUS, przez naszą szkołę został zgłoszony jeden projekt pod nazwą „Wygodne i aktywne przerwy”, zaproponowany przez klasę 4b, samorząd szkolny i szkolne koło wolontariatu.
W ramach projektu „Wygodne i aktywne przerwy” powstanie w szkole na korytarzach strefa gier planszowych, kart, puzzli.  Uczniowie zaproponowali zakup 2 kanap miękkich na 2 szkolne korytarze oraz gier planszowych, kart i puzzli. Będzie to strefa wolna od telefonów komórkowych, w której uczniowie będą mogli porozmawiać, zjeść posiłek, poczytać książki, powtórzyć lekcje, wolontariusze będą mogli udzielać pomocy koleżeńskiej w lekcjach, a samorząd szkolny organizować spotkania.

W marcu 2024 r. planowane jest ogłoszenie konkursu na plakat promujący aktywne przerwy bez telefonów komórkowych. Od marca do czerwca wolontariusze wraz z samorządem szkolnym będą organizowali aktywne przerwy, a w czerwcu turniej gier planszowych.

Projekt będzie realizowany w terminie do 31 sierpnia 2024 r. Całkowity koszt projektu to kwota 10.000 zł.

W związku z powyższym, w dniach 10 i 11 stycznia 2024 r. do każdej klasy zostaną dostarczone karty do głosowania oraz zostanie udostępniona urna, do której uczniowie będą mogli wrzucać swoje głosy, czy są za realizacją tego  projektu.