Konkursy z okazji święta patronki szkoły

IS P1130605Z okazji Roku Aleksandry Piłsudskiej wielu uczniów wzięło udział w konkursach poświęconych bohaterce wydarzenia. Dziś, podczas I i II tury uroczystości, nagrody odebrali autorzy najpiękniejszych prac plastycznych, literackich i ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością faktów z życia pani Marszałkowej.

Konkursie literackim klas trzecich „Okruszki małego patrioty” wyróżniono  siedem złotych myśli, których autorami są:

Bartosz Danecki, klasa 3b

Daria Dmukhailo, klasa 3d

Eliza Jeryn, klasa 3a

Natalia Karolczuk, klasa 3a

Albert Rybak, klasa 3b

Bartosz Sienkiewicz, klasa 3a

Aleksander Woliński, klasa 3d

Prace trzecioklasistów znalazły się w okolicznościowej gazetce. Organizatorką i pomysłodawczynią „Okruszków” jest pani Grażyna Serafin.

W gazetce znalazły się też fragmenty prac literackich uczniów starszych klas – uczestników Konkursu literackiego poświęconego patronce szkoły. Wyróżnione listy, opowiadania i życzenia dla patronki z okazji jej święta napisali:

Julia Dembska, klasa 5c

Kornelia Kwaśniewska, klasa 4a

Alicja Łapińska, klasa 8b

Zofia Obrębska, klasa 5b

Izabela Radkiewicz, klasa 4a

Kamil Urynowicz, klasa  8c

Wiktoria Zdaniuk, klasa 5c

Konkurs literacki zorganizowały panie: Małgorzata Poznańska i Ewa Brzozowska.

Konkursie plastycznym poświęconym patronce szkoły  przyznano następujące nagrody:

I miejsce ex aequo:

Albert Rybak z klasy 3b (scenka z życia A. Piłsudskiej) oraz

Laura Truszkowska, klasa 5c (portret)

II miejsce: Oliwia Bury, klasa 6c (portret)

III miejsce: Hubert Bucewicz, klasa 7c (portret)

Wyróżnienia:

Kamila Gudanowska, klasa 4a (scenka z życia A. Piłsudskiej)

Gabriela Dykczys, klasa 3c (portret)

Organizatorkami konkursu były panie: Anna Czapla i Małgorzata Poznańska

Dużą wiedzą popisali się uczniowie, którzy przystąpili do Konkursu Wiedzy o Patronce Szkoły Aleksandrze Piłsudskiej.

I miejsce zajęła Nadia Piaścik z klasy 6c

II miejsce: Damian Rozumowski z klasy 8d

III miejsce ex aequo:

Wiktoria Pałuska z klasy 6b

Victoria Podurgiel z klasy 8d

Organizatorką konkursu była pani Alicja Godlewska.

Autorom dostrzeżonych i nagrodzonych przez jury prac gratulujemy, dziękujemy też pozostałym uczestnikom konkursów.

IS_P1130600.jpgIS_P1130602.jpgIS_P1130605.jpgIS_P1130766.jpgIS_P1130768.jpgIS_P1130772.jpgIS_P1130774.jpgIS_P1130775.jpgIS_P1130779.jpgIS_P1130783.jpgIS_P1130788.jpgIS_P1130790.jpg