Podsumowanie obchodów DBI 2023

dbi 23Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowując bogaty program działań na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników sieci.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach propagujących bezpieczeństwo w Internecie na lekcjach informatyki i na godzinach wychowawczych. Uczniowie klas II i III w ramach spotkań czytelniczych dowiedzieli się, co mogą zrobić w wypadku utraty kontroli nad używaniem komputera/telefonu/internetu.
Uczestnicy spotkań wykonali testy, które są pomocne w identyfikacji uzależnień.

Już w styczniu został ogłoszony konkurs "Uczeń bezpieczny w Internecie" dla klas I-III i konkurs na wykonanie prac dotyczących bezpiecznych zasad korzystania z Internetu oraz uświadomienia zagrożeń występujących w sieci "Jestem bezpieczny w sieci" dla klas IV-VIII na wykonanie logo/plakatu lub filmu o bezpieczeństwie i zagrożeniach w Internecie.

Na konkurs wpłynęło 65 prac plastycznych oraz film. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły.
Komisja złożona z dyrektora szkoły - pani Ewy Brzozowskiej, przedstawicieli samorządu uczniowskiego, przedstawicieli szkoły a także Komendy Miejskiej Policji, tj. pani starszy aspirant Anny Jarmołowicz  i pani aspirant sztabowej Agnieszki Płaskowickiej wytypowała zwycięzców i wręczyła dyplomy oraz nagrody zwycięzcom: smatrwatche, książki, kredki, mazaki, ekologiczny karmnik dla ptaków oraz kolorowanki.

W kategorii klas I-III zwyciężyli  następujący uczniowie :
I miejsce zajął Wiktor Żukowski z klasy  1a,
II miejsce zajęła Jagoda Raczkowska z klasy 3c,
III miejsce zajęła Magdalena Anzelewicz z klasy 2b,
Wyróżnienia otrzymali - Bartosz Sienkiewicz, Jakub Sidorow i Piotr Smykowski z klasy 3a oraz Wiktoria Jurewicz z klasy 3c.

I miejsce w kategorii klas IV-VIII zajęła Natalia Szymańska z klasy 7b,
II miejsce zajęła Zuzanna Modzolewska z klasy 4c,
III miejsce zajęła Anna Niedbała z klasy 4c.
Wyróżnienie otrzymały Julia Mikołajczyk z klasy 4d oraz Kamila Gudanowska i Izabela Radkiewicz z klasy 4a.

Szkoła podjęła także działania promujące temat bezpieczeństwa wśród rodziców uczniów. Zespół psychologiczno-pedagogiczny przygotował różnorodne materiały, w tym prezentacje, które zostały udostępnione rodzicom.

safer