Konkurs plastyczno-literacki poświęcony Patronce szkoły

Pilsudska AleksandraDyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach we współpracy ze szkolną biblioteką zaprasza uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastyczno - literackim poświęconym Patronce szkoły Aleksandrze Piłsudskiej.

Konkurs realizowany jest w ramach obchodów Roku Aleksandry Piłsudskiej oraz Dnia Patronki Szkoły.

I. CELE KONKURSU:

• przybliżenie sylwetki, działalności i związku Patronki szkoły z Suwałkami;
  • kultywowanie tradycji szkoły;
  • wyrabianie szacunku dla tradycji, świąt narodowych i wydarzeń historycznych;
  • rozwijanie umiejętności literackich;
  • uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego;
  • rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej;

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas I – VIII.

2. Uczeń przystępuje do konkursu tylko w jednej kategorii: plastycznej lub literackiej.

3. Prace plastyczne  (np. portret A. Piłsudskiej, scenka z życia, praca podkreślająca związek Patronki z Suwałkami, szkołą itp.) należy wykonać samodzielnie dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, malarstwo, grafika, w tym komputerowa, kolaż) na papierze formatu A4.

4. Prace literackie należy wykonać samodzielnie w formie wiersza, krótkiego listu do Patronki, życzeń dla Patronki z okazji ogłoszenia Roku Aleksandry Piłsudskiej lub krótkiego opowiadania na papierze formatu A4.

III. ZASADY I SPOSÓB ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCH

1. Prace literackie i plastyczne powinny być dostarczone do szkolnej biblioteki w koszulce  z dodatkową kartką zawierającą następujące dane : tytuł pracyimię i nazwisko autora, klasa.

2. Prace należy składać do 28 lutego 2023 roku w bibliotece szkolnej.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2023r. w czasie uroczystych obchodów Dnia Patronki Szkoły.

IV. OCENA PRAC

1. Powołane przez Organizatora Jury zapozna się z pracami, dokona ich oceny i wybierze laureatów konkursu w następujących kategoriach:

praca plastyczna w kategorii I-III, IV-VI, VII-VIII

praca literacka w kategorii I-III, IV-VI, VII-VIII

2. Nagrodzone prace znajdą się na wystawie i zostaną w całości lub we fragmentach opublikowane w okolicznościowej broszurze wydanej przez szkołę.

3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Prace niezgodne z regulaminem, z rażącymi błędami lub wykonane nieestetycznie nie będą brane pod uwagę.
  2. Prace zgłoszone na konkurs stają się własnością szkoły i nie podlegają zwrotowi.
  3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją powyższego Regulaminu.