Nasi szachiści mistrzami i wicemistrzami Suwałk

IS 219 listopada w SP 11 odbyły się Mistrzostwa Suwałk w szachach. Zawody odbywały się w trzech kategoriach: Mistrzostwa klas I - III, klas IV - IV i klas VII - VIII. We wszystkich kategoriach o sukcesie danej drużyny decydowały punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników danej szkoły.

W najmłodszej kategorii wzięło udział aż siedem suwalskich szkół. Nas reprezentowali: Filip Milewski, Borys Słuchocki, Klara Anuszkiewicz i Adrian Karłowicz. Po siedmiu rundach nasi zawodnicy uzbierali 18 pkt. i wywalczyli I miejsce. Ponadto Filip Milewski zdobył II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Cała czwórka otrzymała złote medale oraz puchar.

W rywalizacji klas IV - VI mieliśmy tylko jedną zawodniczkę – Zuzannę Kołoszę, która sama zdobyła 4,5 pkt., co w klasyfikacji drużynowej pozwoliło na uzyskanie V miejsca oraz awansu do półfinału wojewódzkiego.

W turnieju klas VII - VIII naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Pałejko, Ernest Radzewicz i Mikołaj Słuchocki. Pomimo niepełnego składu uzbieraliśmy 14 pkt. i w rywalizacji drużynowej zajęliśmy II miejsce w Suwałkach, co dało awans do półfinału wojewódzkiego. Indywidualnie Ernest Radzewicz zdobył II miejsce, a Gabriela Pałejko - trzecie. Wszyscy otrzymali srebrne medale Mistrzostw Suwałk oraz puchar.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym szachistom!

IS_1.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpgIS_6.jpg