O herbie Suwałk i bezpieczeństwie

IMGP0983Jak nazywają się dwaj święci, którzy są w herbie naszego miasta? Dlaczego w herbie jest pies i trzy góry? Takie i inne pytania nurtują zapewne każdego Suwalczanina. Uczniów naszej klasy, czyli IIIc już nie, gdyż po spotkaniu z autorką książki pt. Bajkowe Suwałki znamy odpowiedzi na te pytania.

Tekst Biały czy czarny  oraz rozmowa z autorką książki rozwiała nasze wątpliwości i nikt już nie miał problemu z pokolorowaniem konturów herbu Suwałk.  Prace prezentujemy na korytarzu przed naszą pracownią.

Tak się złożyło, że ta sama osoba, która opowiadała nam o herbie, jest też autorką książki pt. Bezpieczny Maluch, a jest nią p. Grażyna Serafin, czyli nasza wychowawczyni. Od klasy pierwszej wykorzystujemy każdą wolną chwilę na przypomnienie i naukę zasad bezpieczeństwa. Tym razem rozmawialiśmy
o tym, że pies, to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki i wydatki. Anielka (na zdjęciu) przypomniała wszystkim, jak wygląda prawidłowa postawa „żółwia”. Zbliża się koniec roku szkolnego i w tej książeczce są przygotowane zadania dla nas. Na pewno sięgniemy po Bezpiecznego Malucha, by wakacje były bezpieczne.

Uczniowie kl. IIIc