„Make love, not war”, czyli pierwszy dzień wiosny w SP2

IS 2221 marca z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole happening na rzecz pokoju i miłości oraz słodki mecz, w którym rywalizowali siódmo- i ósmoklasiści. Graliśmy i sprzedawaliśmy słodkości w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji absolwenta naszej szkoły - Pawła Dydzińskiego, który jest po wypadku komunikacyjnym.

Wolontariusze sprzedawali na stoiskach ciasta, galaretki, pączki i losy na loterii fantowej. Dzięki hojności uczniów, nauczycieli i pracowników SP2 uzyskaliśmy około 1550 zł.

Tego dnia w szkole można było zobaczyć plakaty i transparenty promujące pokój i miłość na świecie np. „Make love, not war”, „Czyń miłość”, „Peace and love”, „Stop war”, „Miłość i pokój”, „Be happy”. Uczniowie przebrali się za hippisów - subkulturę przełomu lat 60. i 70., która także protestowała przeciwko wojnie.

Od godziny 12.00 odbywały się rozgrywki piłki siatkowej klas 7 - 8. I miejsce zajęła drużyna klasy 8a, drugie - klasy 8b, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie 8c. Gratulujemy! Puchary zwycięzcom wręczyli policjanci suwalskiej komendy.

Fot. A. Godlewska i Z. Tucholski