Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to najważniejsze, najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych. Uczniowie naszej szkoły z klas 5a oraz 5b chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie poprzez aktywne sprzątanie terenu miasta.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Z tej okazji w całym kraju organizowane są liczne wydarzenia, imprezy oraz podejmowane są różnorodne inicjatywy, które mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska oraz uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego.

Była to cenna lekcja ekologii, to też dobry moment, aby uświadomić sobie, co ja mogę zrobić, aby chronić środowisko.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg