Sukces uczennicy kl.3b w ogólnopolskim konkursie

IMG OliwkaZ radością informujemy, że OLIWIA JUREWICZ z klasy 3B została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Główną nagrodą w konkursie jest debiut w prawdziwej książce!

Na konkurs wpłynęło 2827 prac. Jury wybrało 30 zwycięskich opowiadań (15 z klas I-IV i 15 z klas V-VIII), które znajdą się w pokonkursowej książce. Cały dochód ze sprzedaży tej książki trafi do fundacji działającej na rzecz zwierząt.

W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy chcieli zachęcić dzieci i młodzież do spojrzenia na świat oczami zwierząt. Zadanie konkursowe polegało na tym, by dokończyć opowiadanie o słynnym naukowcu, profesorze Antoniuszu Wścibinosie, który skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Urządzenie to nazwał ZWIERZOFONEM. Pewnego dnia profesor zgubił to urządzenie, a małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia. Co powiedziały? To właśnie było zadanie konkursowe. Dzięki temu cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia.

Do konkursu przystąpiło kilka osób z trzeciej „B”, ale to praca Oliwki zyskała uznanie jury.

Gratulujemy serdecznie i zachęcamy innych do brania udziału w konkursach!