Śniadanie daje moc!

72747525 526802967872234 8568972681989324800 nPrzez cały październik w naszej szkole realizowany był projekt pod hasłem „Śniadanie daje moc!”. Miał on na celu podniesienie świadomości dzieci na temat właściwego odżywiania się, a także uzmysłowienie najmłodszym, jak ważne jest jedzenia śniadania przed pójściem do szkoły.

W trakcie trwania akcji odbyło się spotkanie z panią dietetyk, która wskazała główne punkty właściwego odżywiania się. Szczególną uwagę zwróciła na to, jakie produkty spożywać, a jakich unikać. Omówiła również piramidę żywieniową. Dzieci bardzo chętnie włączały się do dyskusji.

Innymi sposobami promocji smacznego śniadania były samodzielnie wykonywane w klasach sałatki (kl. 1a, kl. 1c) i kanapki ( kl. 2a, kl. 3a, kl. 3c). Zwracano przy tym uwagę na kulturalne i higieniczne spożywanie posiłków.

W klasach odbyły się także konkursy plastyczne. Uczniowie wykonywali plakaty promujące korzyści płynące z jedzenia śniadania (kl. 2a) i jego wpływu na naukę. Podsumowaniem była pogadanka pielęgniarki szkolnej na temat skutków niejedzenia śniadań. Pani Wiola zachęcała do zjadania różnorodnych, zdrowych posiłków, bo ŚNIADANIE DAJE MOC!

Koordynatorkami projektu były panie: Anna Kamyszek, Magdalena Rydzewska, Marta Góral.

Oto fotorelacja: