Ciekawe zajęcia w Bibliotece Publicznej

IS 1Pod koniec maja klasy 2a i 3a skorzystały z zaproszenia Biblioteki Publicznej i wzięły udział w zajęciach pt. „Każdy z nas może zmienić kawałek świata na lepsze”. Spotkanie to było poświecone życiu i twórczości ilustratorki książek dla dzieci - Franciszce Themerson.

Najpierw dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści kamishibai o tej niezwykłej artystce – malarce. Następnie, zainspirowane jej historią, przypominały sytuacje z własnego życia, w których odkrywały swoje możliwości. Na koniec tworzyły w parach scenkę i przedstawiały ją w formie teatru cieni. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Okazało się, że niektórzy uczniowie potrafią świetnie improwizować i wykazują prawdziwe talenty aktorskie.

IS_1.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpgIS_6.jpgIS_7.jpgIS_8.jpg