Uczniowie 2b dla Niepodległej

100 lat PLChoć 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy miesiąc temu, mamy do przekazania jeszcze jedną ciekawą nowinę związaną z tą uroczystością. Uczniowie klasy 2b podjęli się zilustrowania wiersza Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. W ten sposób chcieli zrobić coś wyjątkowego dla Niepodległej.

Poszczególne sceny, czyli odpowiedzi na pytania, rodziły się wspólnie. Sprawdziła się dziecięca inwencja i wyobraźnia. Wiele było zmian, niektóre zrodziły się już podczas nagrywania. Niektóre sceny drugoklasiści zmieniali kilka razy, bo zawsze ktoś dodawał coś od siebie. Dzieci same kombinowały, podpowiadały, bawiły się tym i cieszyły.

Filmik powstał dzięki pomocy studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. To oni zajęli się stroną techniczną: nagrywaniem i montażem. Dziękuję za pomoc!!