Program "Wychowanie przez czytanie" w klasie 6a

wychowanie przez czytanieOd września do grudnia na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 6a uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół „Wychowanie przez czytanie”, który został zorganizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jego celem jest promocja wartości moralnych oraz czytelnictwa.

Szóstoklasiści sami wybrali zagadnienia, o których chcieli rozmawiać. Znalazły się wśród nich: szacunek, optymizm, przyjaźń i sprawiedliwość. Pomocą w zrozumieniu istoty tych wartości była książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, którą organizatorzy przesłali we wrześniu wraz z innymi pomocami.

Podczas zajęć uczniowie nie tylko czytali ciekawe opowiadania, ale też przygotowywali plakaty poświęcone wartościom moralnym, pracowali w grupach, odgrywali scenki, a nawet nagrali film omawiający najciekawsze, ich zadaniem, zagadnienie. Okazał się nim… optymizm!

Uczestnictwo w programie było ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu szóstoklasiści zrozumieli, że warto praktykować na co dzień wartości moralne, a wiele życiowych wskazówek można znaleźć w literaturze.

Klasa 6a serdecznie poleca wszystkim uczniom i nauczycielom książkę pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Jest ona dostępna w naszej szkolnej bibliotece.

IS_1.jpgIS_1a.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpgIS_6.jpgIS_7.jpgIS_8.jpgIS_P1300616.jpgIS_P1300624.jpgIS_P1300625.jpgIS_P1300630.jpgIS_P1300632.jpgIS_P1300637.jpgIS_P1300640.jpgSlajd4.JPGSlajd5.JPG