Wizyta strażaków w naszej szkole

44832234 285211295437101 7487520708793204736 n19 października dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy 1a oraz 3a wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej w Suwałkach. Panowie strażacy, którzy przyjechali do naszej szkoły wozem strażackim, zaprezentowali przedmioty znajdujące się w jego wyposażeniu.

Przedstawili również sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru. Ciekawą atrakcją była możliwość lania wody wężem strażackim. Każde dziecko chciało spróbować swoich sił i poczuć się jak strażak gaszący pożar.

Mieliśmy również okazję zobaczyć, z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się, jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Wszyscy słuchali przybyłych gości z wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Strażacy pokazali, jak zabezpiecza się osobę poszkodowaną i jak udziela się jej pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie panowie omówili przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą właściwego postępowania w sytuacjach zagrożeniach życia. Zwracali szczególną uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych, przypominali o najważniejszych numerach alarmowych. Była to bardzo pouczająca lekcja, podczas której przedstawiono treści związane z bezpieczeństwem, postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni panom strażakom ze Straży Pożarnej w Suwałkach za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom. Z niecierpliwością czekamy na wiosenne spotkanie w siedzibie jednostki.