Gala Ucznia Zdolnego

igor10 października w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego. Nagrody lub stypendia za osiągnięcia w sporcie, w ramach programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”, otrzymali również uczniowie naszej szkoły.

W tym zaszczytnym gronie znaleźli się:

Mateusz Rafał Derda –ucz kl. 6a (nagroda)

Igor Waluś – ucz. kl. 6a (nagroda)

Oliwia Niedźwiedzka - ucz. kl. 8b (stypendium)

Kacper Grygo – ucz kl. 3 b gimnazjum (stypendium)

Oliwia Suchocka – absolwentka naszej szkoły (nagroda)

Prezydent Miasta Suwałk, pan Czesław Renkiewicz, z własnej inicjatywy przyznał nagrodę uczennicy klasy 7c - Julii Janowskiej.

Julia Janowska jest zawodniczką Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik w Suwałkach, trenuje sumo i jest dobrze rokującą młodą zawodniczką. W minionych miesiącach, startując w zawodach na szczeblu krajowym, osiągnęła wysokie wyniki sportowe, zajmując miejsca na podium. Zdobycie Pucharu Polski i medalu na mistrzostwach Polski zapewniły Julii awans i zawodniczka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Młodziczek w Sumo, które odbędą się w Estonii w dniach 26-27 października br.

Wszystkim nagrodzonym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

galaDSC_0306.jpgigor.jpgigor2.jpg