Koniec i początek – zajęcia otwarte dla przedszkolaków

IS 092W dniach 6 - 9 marca klasa 3b wraz z wychowawczynią, p. Beatą Wawrentowicz, gościła wyjątkowo sympatycznych gości. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 4 oraz grupa „0” z naszej szkoły.

W tych dniach przedszkolaki miały okazję zwiedzić szkołę, a przede wszystkim spotkać się ze starszymi kolegami i koleżankami. Trzecioklasiści sprawdzili się bardzo dobrze w roli gospodarza. Opowiadali, o tym czego się uczą. Pokazali, ile nauczyli się przez trzy lata, dlaczego warto chodzić do szkoły. Zaprosili dzieci do szkolnych ławek. Przyszli uczniowie z dużym zinteresowaniem oglądali inscenizację „Na szkolnym podwórku”, wysłuchali wierszy i piosenek. Rozwiązywali też zagadki, quizy i przeszli test wiedzy o szkole. Wspólnie układali pajacyki z figur geometrycznych.

Spotkanie miało ułatwić dzieciom nawiązywanie bliższych kontaktów z rówieśnikami oraz zmniejszyć napięcie związane z nową sytuacją. Mamy nadzieję, że dzieci bez lęku przywitają nowy rok szkolny.

IS_092.jpgIS_097.jpgIS_099.jpgIS_100.jpgIS_108.jpgIS_110.jpg