7b na zajęciach literackich

IS SAM 25827 listopada uczniowie klasy 7b udali się z wychowawczynią do Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach na zajęcia literackie pt. „Moskaliki – pisać każdy może”.

Na początku siódmoklasiści wysłuchali pogadanki na temat takich form poetyckich, jak: sielanka, haiku, limeryk i moskalik. Dowiedzieli się, że twórcami moskalików byli Wisława Szymborska i Stanisław Barańczak.

Po zapoznaniu się ze schematem ich tworzenia oraz otrzymaniu materiałów pomocniczych, uczniowie przystąpili w grupach do układania swoich moskalików. Wykazali się pomysłowością oraz poczuciem humoru. W wyniku pracy zespołowej powstały ciekawe wierszyki.

Zajęcia literackie pogłębiły wiedzę o formach poetyckich oraz były wspaniałą zabawą.

IS_SAM_2550.jpgIS_SAM_2567.jpgIS_SAM_2570.jpgIS_SAM_2573.jpgIS_SAM_2581.jpgIS_SAM_2582.jpg