Dzień Myśli Braterskiej

IS DSC 004922 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto przyjaźni. To wyjątkowy dzień dla wszystkich zuchów i harcerzy. To także data urodzin założyciela skautingu (angielski odpowiednik harcerstwa). Tego dnia wielu uczniów naszej szkoły i Gimnazjum nr 1 przyszło na lekcje w mundurach.

Jedną z tych osób była Zosia Kowalewska z klasy 3b, która opowiedziała swym kolegom i koleżankom, co robią zuchy na zbiórkach i obozach. Dziewczynka wytłumaczyła też, co oznaczają naszywki, które ma na prawym ramieniu munduru. Zosia pokazała, jakie sprawności zdobyła. Tak zafascynowała Oskara, że postanowił też wstąpić do Związku Harcerstwa Polskiego. Jak przystało na dzień przyjaźni, uczniowie klasy 3b podali sobie ręce w geście przyjaźni.

IS_DSC_0047.jpgIS_DSC_0048.jpgIS_DSC_0049.jpgIS_DSC_0052.jpgIS_DSC_0053.jpgIS_DSC_0055.jpg