Czerwiec to miesiąc podsumowania czytelnictwa

Zakończyliśmy realizację programu „Książki naszych marzeń” w roku szkolnym 2015/2016. Biblioteka szkolna zorganizowała wiele różnorodnych działań – projektów i konkursów - związanych z promowaniem czytelnictwa, o których informowaliśmy na bieżąco w wydarzeniach szkolnych biblioteki.

Były to:

• Plebiscyt dla klas 4-6 - „Jakie książki chciałbyś znaleźć w szkolnej bibliotece?”;
  • Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników;
  • Spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci – p. G. Serafin;
  • „Mój dzienniczek lekturniczek” – dla klas 1;
  • Czytanie na dywanie – dla klas 2;
  • „Książki czytać warto” – zeszyt lektur klas trzecich;
  • „Moda na książkę” – recenzja książki, jaką poleciłbyś koledze i koleżance, kl. 4-6;
  • Konkurs plastyczny – „Moja zakładka do książki”, kl. 4-6;
  • Happening z okazji Światowego Dnia Książki 23 kwietnia - „SP 2 książki czyta” kl.1-6;
  • „Książki marzeń mojego dziadka” – Wystawa najstarszych zbiorów naszej biblioteki.
  • Konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej bajki” – dla klas 2 i 3;
  • Konkurs recytatorski „Na tropach wierszy Jana Brzechwy” – dla klas 1-5;
  • Ogólnopolska akcja masowego czytania – ZS nr 8 (O tym osobna relacja pojawi się na stronie internetowej szkoły)

Braliśmy też udział w imprezach międzyszkolnych i ogólnopolskich organizowanych we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną CEN i Biblioteką Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach oraz z miesięcznikiem „Biblioteka w szkole”:

• Konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej bajki” – dla klas 2 i 3;
  • Konkurs recytatorski „Na tropach wierszy Jana Brzechwy” – dla klas 1-5;