Spotkanie czytelnicze -"Witajcie w naszej bajce"

DSC_0706.jpgW ostatnim dniu przed feriami uczniowie z młodszych klas uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Witajcie w naszej bajce". Przedstawienie zostało  zrealizowane przez szkolną bibliotekę w ramach zajęć czytelniczych. 

Czytaj więcej...

Konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2023

mistrz czytaniaKolejnym działaniem promującym czytelnictwo była VI edycja konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Klasowe eliminacje wyłoniły czterech wykonawców, którzy najlepiej zaprezentowali wybrany utwór Adama Mickiewicza i to właśnie oni  stanęli dziś do finałowej rywalizacji.

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022

plakat nprcz

Czytaj więcej...

Wydarzenia czytelnicze w przedszkolu (konkurs plastyczny "Moja Książeczka", konkurs recytatorski "Jesienny wiersz" i uroczyste otwarcie Kącika Bibliotecznego)

166664161165221 października w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Książeczka" oraz konkursu recytatorskiego "Jesienny wiersz". W tym dniu równie ważnym wydarzeniem było otwarcie Kącika Bibliotecznego.

 

Czytaj więcej...

Udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej

IS IMG 20221020 10342920 października uczniowie klasy 3b wybrali się na zajęcia do Biblioteki Publicznej. Tym razem było o drzewach, a dokładnie o ich znaczeniu dla środowiska i człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiele szkody i spustoszenia w przyrodzie przynosi wycinanie drzew.

 

Czytaj więcej...

Wystawka nowych książek zakupionych w ramach NPRCZ

IMG 20221019 100350556

 

Biblioteka zaprasza do zapoznania się z nowymi książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

Czytaj więcej...

Projekt "Lektura w pudełku"

IS IMG 1735

 

W październiku na lekcjach języka polskiego uczniowie klas piątych omawiali powieść Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”.

 

Czytaj więcej...

Spotkania czytelnicze w bibliotece

19 września przypada nietypowe święto- Dzień Emotikona. Spotkania czytelnicze z klasami 2 i 3 były okazją do poznania historii emotikonów i rozmowy na temat uczuć.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski dzień głośnego czytania w przedszkolu

IMG 20220930 100324

 

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to obchodzone jest w nawiązaniu do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

 

Czytaj więcej...

Projekt we współpracy z Biblioteką Publiczną: "Każdy czyta Konopnicką"

IS IMG 20220531 102251

 

31 maja uczniowie 2b wzięli udział w projekcie „Każdy czyta Konopnicką”, który ma na celu popularyzację twórczości poetki urodzonej nad Czarną Hańczą

 

Czytaj więcej...

Konkurs na najpiękniejszą recytację wierszy Marii Konopnickiej dla klas 1-3 (projekt "Konopnicka")

IMG 1

 

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Marii Konopnickiej w Polsce, a także w Suwałkach. Ta wybitna suwalczanka urodziła się 180 lat temu

 

 

Czytaj więcej...

Biblioteczny konkurs na inscenizację utworów Marii Konopnickiej (projekt"Konopnicka")

W związku z obchodami roku Marii Konopnickiej podsumowaliśmy  konkursy poświęcone słynnej suwalczance Czytaj więcej...