Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem walki z depresją

DSC 0017W związku z obchodzonym  10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego  młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszel zaprezentowała widowisko profilaktyczne „Cień wiatru”. Spektakl ten odniósł ogromny sukces podczas 14. edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi", zajmując pierwsze miejsce.

Prezentację do spektaklu poruszającą problem coraz częściej dotykającej dzieci i młodzież depresji  przygotowała pani Joanna Okrągła-psycholog szkolny  oraz pani Aneta Popławska- pedagog szkolny.

Depresja to choroba umieszczana w grupie zaburzeń nastroju. Uczucia towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Naturalne jest doświadczać w różnych sytuacjach różnych uczuć przyjemnych, takich jak radość i mniej przyjemnych, takich jak złość czy smutek. Uczucia i nastroje zmieniają się, tworząc bogactwo życia wewnętrznego każdego z nas. Niekiedy niektóre uczucia dominują, tworząc stały nastrój depresyjny, który nie przemija. Wówczas przeżywamy głównie smutek, przygnębienie, niepokój, lęk czy poczucie winy. Ten przewlekły obniżony nastrój może świadczyć o poważnym zaburzeniu lub chorobie depresyjnej. Więcej na ten temat przeczytacie w zakładce pedagog/psycholog.

DSC_0014.jpgDSC_0015.jpgDSC_0017.jpgDSC_0018.jpgDSC_0021.jpgDSC_0022.jpgDSC_0023.jpgDSC_0024.jpgDSC_0025.jpg