A lato ciągle trwa!..

DSC05456We wtorek 13.09.2016r. klasa IIIc wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Kuszel oraz p. dyrektor Joanną Okrągłą wybrała się na ognisko  do Gawrych Rudy.  Sama wyprawa wymagała od uczestników  nieco wysiłku, gdyż na miejsce musieli dotrzeć po pokonaniu pieszo trasy od Płociczna do ośrodka „U Jawora”. To nikogo nie zraziło i wszyscy uczniowie radośni przybyli do punktu docelowego.

Tam czekało już przygotowane ognisko, kiełbaski i świeżo wykoszona trawa. Jednak wszyscy jak zaczarowani najpierw podążyli w kierunku jeziora Wigry. Spokojna i przejrzysta tafla  urzekła przede wszystkim chłopców, którzy szybko sięgnęli po wędki. Ci, którzy ich nie mieli, zanurzyli nogi w ciepłej wodzie. Tymczasem dziewczyny postawiły na czynny wypoczynek i zagrały w piłkę plażową.

Ta krótka aktywność wzmogła w wycieczkowiczach apetyt i ochoczo zabrali się do pieczenia a potem pałaszowania   kiełbas. Wyjątkowo piękna pogoda, miłe towarzystwo oraz dopiero co zaspokojony głód zachęcił uczniów kl.IIIc do zabaw na trawie.

Czas minął szybko. Ponownie należało pieszo pokonać trasę między Gawrych Rudą a Płocicznem, aby „czwórką” wrócić do miasta.

Ta kilkugodzinna wyprawa pozwoliła na chwilę wszystkim uwierzyć, że lato się nie skończyło i ciągle zachęca do wypraw w tak bajeczne miejsca jak wigierskie plaże i lasy.