Zaczytani gimnazjaliści

IMG 001910 czerwca na  szkolnym boisku około 600 uczniów ZS8 i kilkunastu nauczycieli  zaczytało się w przyniesionych książkach. To uczestnicy ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", do której włączyła się nasza biblioteka. Wcześniej każda klasa przygotowała plakat promujący czytanie: „W Suwałkach czyta się! Czytam, więc jestem! Zaraź się czytaniem!” - to tylko niektóre z przygotowanych przez uczniów  haseł.

Celem przedsięwzięcia, w które z takim zapałem zaangażowali się uczniowie, jest promocja książek, bibliotek, pokazanie nieczytającym, że czytanie jest powszechnym zjawiskiem wśród  rówieśników oraz ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie.  Akcja ma też za zadanie pokazać dorosłym, że  młodzi ludzie, wbrew obiegowej opinii,  sięgają po książkę chętnie.