Lekcja współczesnego patriotyzmu

110 listopada z okazji Święta Niepodległości Polski spotkaliśmy się, by oddać cześć Niepodległej. To radosne biało-czerwone święto stało się okazją do refleksji, czym dla nas, współczesnych Polaków, jest patriotyzm.

W części oficjalnej uroczystości   dyrektor Ewa Brzozowska przypomniała o 95 - letniej historii szkoły podstawowej. Przywołała wydarzenia sprzed lat związane z Aleksandrą Piłsudską i sztandarem szkoły podstawowej, którego 80 -lecie nadania właśnie obchodzimy. W części artystycznej uroczystości wystąpili uczniowie z Zespołu Teatralnego Biblioteki pod kierunkiem p. M. Poznańskiej i p. E. Brzozowskiej. Spektakl pt. „Lekcja współczesnego patriotyzmu” stawiał ważne pytania na temat naszego obowiązku wobec Ojczyzny i próbował odpowiedzieć na pytanie, jak powinniśmy okazywać swoją patriotyczną postawę w czasach współczesnych. W głównych rolach wystąpili uczniowie z klasy 2a - Dominika Czupryńska i Bartek Cylwa. Na scenie zobaczyliśmy też Natalię Cieślukowską, Gabrysia Paciorkowskiego i Szymona Dąbrowskiego. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni legionowych, które na telebimie prezentował Kacper Skrodzki. Pod kierunkiem p. Anny Czapli zaprezentował się zespół muzyczny i uczennica klasy 1c Martyna Wasilewska w piosence „Niepodległość- trudne słowo” .

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpgDSC_0022.jpgDSC_0029.jpgDSC_0031.jpgDSC_0363.jpgDSC_0365.jpgDSC_0372.jpg