Uczestnicy projektu edukacyjnego zaprosili nas do teatru

aniolek12 czerwca miała miejsce publiczna prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Gimnazjaliści zapraszają do teatru”. 11 uczniów z klasy I a i I b pod kierunkiem pani Małgorzaty Poznańskiej przygotowało sceniczną adaptację opowiadania ks. Mieczysława Malińskiego „Aniołek w klatce”. Widzowie ze szkoły podstawowej obejrzeli zmagania dobra ze złem i przekonali się, że każdy, jeśli tylko trochę popracuje nad sobą, może osiągnąć sukces.

Na scenie zaroiło się od diabełków, w które wcielili się: Zosia Drejer, Asia Konopko, Kuba Szymański, Natalka Zackiewicz, Emilka Zackiewicz, Wiktoria Wiśniewska. Role diabelskich rodziców odgrywali Dominika Czupryńska i Bartek Cylwa. Tytułowego aniołka zagrał Karol Wojtkiewicz, a towarzyszył mu drugi anioł - Marta Sznurkowska, która także użyczyła głosu Panu Bogu. Oświetlenie sceny i przygotowanie muzyki należało do Huberta Opanowskiego.