Nieoczekiwany finał projektu

gryUczniowie kl. IIb i IId, pracujący w grupie projektowej pod opieką p. D. Drejer, których zadaniem było wykonanie gier dydaktycznych, mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy na forum szerszym niż szkolne. Jedna z wykonanych przez nich gier, planszówka pod tytułem „Monopolski”, została zgłoszona do konkursu zorganizowanego przez Gimnazjum nr 2.

Konkurs miał dwa etapy: pierwszym było właśnie wykonanie gry planszowej – warunek uczestnictwa w drugim: turnieju gier planszowych.W etapie pierwszym uczniowie nasi zajęli II miejsce ex-equo z trzema innymi drużynami. W turnieju uplasowali się na IV pozycji.

Wzięli udział w rozgrywkach w: JENGĘ, ZNAJ ZNAK, DOUBLE, PĘDZĄCE ŻÓŁWIE, LABIRYNT I CHWYTAJ ZWIERZAKA. Nagrodami w obu częściach konkursu były gry. Oprócz tych indywidualnych uczniowie otrzymali też jedną wspólną, którą przekazali do biblioteki szkolnej. Tam też znajduje się gra wykonana przez nich.

Rozgrywki były bardzo emocjonujące zarówno dla samych grających jak i ich opiekunów. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Stworzyli znakomitą atmosferę radosnej rywalizacji. Chłopakom z IIb bardzo spodobał się turniej i już planują udział za rok, bo organizatorzy zapowiadają, że impreza będzie miała charakter cykliczny.

Gratulujemy M. Staśkiewiczowi, P. Rutkowskiemu, R. Gąsiorowskiemu, M. Koniszewskiemu i K. Romanowskiemu oraz K. Lewkowicz i K. Jankowskiej –autorom gry planszowej, a wszystkim uczniom naszego gimnazjum polecamy planszówki – chociażby te, które znaleźć można w bibliotece szkolnej – i przyszłoroczny turniej. Nigdzie nie jest powiedziane, że naszą szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna!

11297696_967156529971291_2622195_n.jpg11324079_967156543304623_345828747_n.jpg