Wycieczka na Litwę

litwa23 maja uczniowie klas Ia, Ib, Ic, IIa i IId wyjechali na Litwę pod opieką pań Renaty Renkiewicz – Waluś, Bożeny Rutkowskiej, Hanny Miłkowskiej – Leonowicz i Barbary Haraburdy. Pierwszym punktem programu były Troki. Uczniowie zwiedzili tam pięknie położony na wyspie na jeziorze Galwe zamek Wielkich Książąt Litewskich. Następnym punktem była stolica Litwy – Wilno.

Uczniowie wjechali na wieżę telewizyjną, by z wysokości 160m podziwiać przepiękną panoramę miasta, odwiedzili min. kościół św. Piotra i Pawła, Kaplicę Ostrobramską, cerkiew św.Ducha i Muzeum Adama Mickiewicza. Na koniec wszyscy pojechali na cmentarz na Rossie, by m.in. zobaczyć miejsce, gdzie pochowana została matka naszego patrona marszałka J.Piłsudskiego wraz z jego sercem. Dodatkową zaletą pełnej wrażeń wycieczki była bardzo ładna, słoneczna pogoda, która uprzyjemniała spacery po obu miastach.

DSC00003.jpgDSC00006.jpgDSC00046.jpgDSC00052.jpgDSC00073.jpgDSC00075.jpgDSC00081.jpgDSC00088.jpgDSC00089.jpg